OYUNUN YILDIZLARI 2019Oyun dünyasında bulundukları alanlarda üstün performans gösteren kişileri onore etmek ve ödüllendirmeyi amaçlayan Oyunun Yıldızları töreni ikinci defa düzenlendi.

Intel, Teknosa ve Monster’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte, oyun dünyasının en önemli isimleri bir araya gelirken, ekranları başında binlerce kişi töreni canlı takip etti.

Yılın Kadın Yayıncısı: Pelin "Pqueen" Baynazoğlu

2017 yılında yayın hayatına başlayan Pqueen, oynadığı farklı oyunlarla ve oyun dışı “IRL” yayınlarıyla gönüllerde taht kurdu. Bu yılın başında NoobStar ile yükselişi daha da hızlanan Pqueen, Yılın Kadın Yayıncısı seçildi.

Yılın Erkek Yayıncısı: Tuğkan "Elraen" Gönültaş

Modellik ve tiyatro kariyerinden sonra adım attığı yayıncılıkta büyük bir yükseliş gösteren Elraen, içerik üretimine “Karınca Çiftliğim” isimli Youtube kanalı ile başladı. Elraen, son 2 yılda canlı yayınlarında elde ettiği popülerlik ve başarı ile Yılın Erkek Yayıncısı olmayı başardı.

Yılın Yükselen Yayıncısı: Şahin "H3X" Latifi

Overwatch ve Fortnite sahnelerinde profesyonel geçmişi olan H3X, laf cambazı eğlenceli kişiliğiyle ön plana çıkardığı role play karakteri ile yakaladığı yükseliş trendiyle yeteneğini birleştirerek Yılın Yükselen Yayıncısı ödülünü kazandı.

Yılın Espor Takımı: Futbolist Esports

FIFA eClub World Cup üçüncülüğü, ESL Dota 2 Türkiye şampiyonluğu ve Vodafone 5G ESL Mobile Open’daki PUBG Mobile Avrupa Şampiyonluğu ile hem ülke içinde, hem de dünya çapında başarılar elde eden Futbolist, 2019’un en iyi espor takımı seçildi.

Yılın Esporcusu: Çakıl "IROH" Develi

Ülkemizde Team Ready ve Digital Athletics ile başarılı bir performans sergileyen PUBG oyuncusu IROH, dünyanın en büyük espor takımlarından birisi olan TSM’e transfer olmayı başardı. Yeni takımıyla Dünya Şampiyonası da katılan oyuncu, ülkemizde, Yılın Esporcusu seçildi. Iroh performansıyla da kendisinden sıkça bahsettiriyor.

Yılın IRL Yayıncısı: Pelin "Pqueen" Baynazoğlu

Son yıllarda yükselişe geçen IRL kategorisi eğlence odaklı içerikleriyle Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Bu önemli kategoride kazanan ise Pelin "Pqueen" Baynazoğlu oldu. Kendisi bu yıl 2 ödül alan tek isim oldu.

Yılın Oyun İçerikli Youtube Kanalı: Enis Kirazoğlu

Türkiye’de, oyun sektörü hakkında en eski ve tecrübeli isimlerden biri olan Enis Kirazoğlu, senelerdir hem farklı kurumlar altında, hem de kendi kanalında sayısız oyun içeriği üretmiş bir oyuncu.

Yılın Mobil Oyun İçerik Üreticisi: Cem "Kozmik Karınca" Ceyhan

İçerik üretimine 2017 yılında çeşitli oyunlarla başlayan Kozmik Karınca, bir süre sonra odağını PUBG Mobile’e çevirdi. Eğlenceli ve dinamik videolarıyla kanalında yayınladığı her videoda milyonlarca izlenmeye erişen oyuncu, Yılın Mobil Oyun İçerik Üreticisi olmayı başardı.

Yılın Yaratıcı İçerik Yayıncısı: Eren Aktan

Talk show formatları ve karşılıklı sohbetin yer aldığı formatlar yaratan, farklı söyleşi içerikleriyle dikkat çeken Eren Aktan, bu sene Ehvenişers gibi içeriklerle oldukça popülerdi. Eren bu başarılarıyla Yılın Yaratıcı İçerik Yayıncısı ödülünü kazandı.

Yılın Farklı Oyunlar Yayıncısı: Batuhan "Videoyun" Bozkan

FPS’ten Indie’ye birbirinden farklı onlarca oyun oynayan v