Karantina Günlerinde Ailecek Oynayabileceğiniz Oyunlar
Son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs yüzünden hepimiz evlerimizde kalmaya özen gösteriyoruz. Etkinlikler iptal edildi, okullar kapatıldı ve mümkün olduğunca evden çalışma modeline geçildi. Karantina günlerini daha rahat ve eğlenceli geçirmek için oyunlar yardıma yetişti. Ailenizin hem sosyalleşmesini sağlayacak hem de evde keyifli vakit geçireceğiniz oyunların bir listesini hazırladık.


1- Overcooked! 2


Aşçılar mutfağa! Overcooked! 2 karmaşa dolu bir aşçılık simülasyonu. Ailenizle birlikte koordine olarak ufak yemek yapma görevlerini tamamlayıp siparişleri vaktinde hazırlamaya çalışın. Bölümleri geçtikçe kaosun artacağı mutfakta en yüksek puanı almak için birbirinizle yarışabilirsiniz. Çevrimiçi olup uzaktaki arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz gibi, ailecek kanepeye doluşup televizyon ekranından da oynayabilirsiniz.

Platformlar: PlayStation 4, Nintendo Switch, PC, Xbox One .


2- Knowledge is Power


Türkiye’de hepimizin bir zamanlar ailecek oturup bilgi yarışması izlemişliğimiz vardır. Bu yarışmaları birlikte izlerken aslında bizler de sorulara cevap vermeye çalışarak bir nevi yarışmaya katılıyoruz. İşte Knowledge is Power tam da bunu yaptığımız bir oyun. PlayStation’a cep telefonu veya tabletle bağlanıp eğlenceli bilgi yarışmalarında ailenizle rekabet edebilirsiniz.

Platformlar: PlayStation 4


3- Rocket League


Rocket League arabalarla futbol oynanan temposu yüksek bir oyun. Heyecanın ve aksiyonun hiç eksilmediği oyunda arabalara yerleştirilmiş turbolar sayesinde havalara uçabiliyor ve duvarlara tırmana biliyorsunuz. Teknolojik bir arenanın içinde topu karşı kaleye atmaya çalışıyorsunuz. Ailenizle takımınızı kurup başka rakiplere karşı mücadele edebilirsiniz ya da isterseniz kimin daha iyi olduğunu öğrenmek için birbirinize meydan okuyabilirsiniz. Rocket League ayrıca uzun soluklu bir rekabetçi deneyim de sunacaktır.