INTEL ESL Türkiye CS:GO 2020 Kış Sezonu Şampiyonu Boca Boston Oldu

Nefes kesen bir sezon sonunda INTEL ESL Türkiye CS:GO 2020 Kış Sezonu Şampiyonu Boca Boston oldu.INTEL ESL Türkiye CS:GO 2020 Kış Sezonu dünkü final karşılaşması ile sona erdi. 8 haftalık uzun bir maratonun ardından ülkenin her yerinden elemeye katılan takımlardan 8’i playofflara katılmaya hak kazandı. Playofflarda gösterdikleri başarıyla Sangal Esports ve Boca Boston 5 maçlık final serisinde karşı karşıya geldi.


İlk maç Sangal Esports’un seçtiği Inferno haritasında yapıldı. Kıran kırana geçen mücadeleye Sangal Esports önde başlasa da gülen taraf 16-13’lük skorla Boca Boston oldu ve rakibinin seçtiği haritayı kazanarak hem stratejik olarak hem de moral açısından ciddi bir avantaj elde etti.


İkinci maç ise Boca Boston’ın tercihi olan Dust 2 haritasında oynandı. Bu haritadaki başarısıyla bilinen Boca Boston maçın başında rakibinin gösterdiği direnci kırdı ve 16-9 ile genel skoru 2-0’a getirdi.


Üçüncü maçta Sangal’ın seçtiği Mirage haritasında karşılaşan takımlar kıyasıya mücadele etti. Seriye tutunmak için varını yoğunu ortaya koyan Sangal Esports maçı 16-12 kazanmayı başardı.


Serinin dördüncü ve son maçında takımlar Boca Boston’ın seçtiği Nuke’de karşılaştı. Kaybettiği maçtan iyi dersler çıkaran Boca Boston son derece temiz ve dominant bir oyun ortaya koyarak 16-4’lük skorla şampiyonluğu hakettiğini ispatladı ve kupaya erişti.
Gösterdiği clutch performanslarıyla ve özellikle çekişmeli geçen 1. ve 2. ma