ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞİN YAZILIMCILARI YAPACAK 4 PLATFORM

En son güncellendiği tarih: 26 Mar 2020


İnternet çağında videolar, oyunlar ve çizgi filmlere saatlerini harcayan çocukların, bu sektörlerde yapım kısmına geçmesini istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu yazıda, çocuğunuzun kodlamaya başlamasını sağlayabilecek siteleri tanıtacağız.



CodeCombat



Bu sitelerden birisi CodeCombat. Python ve JavaScript kodlama dillerine girişi kolaylaştıran projeye 500’den fazla kişi katkıda bulunuyor. Siteyi kullanan binlerce çocuk, yazdıkları kodun direk olarak ekrana yansımasını görebiliyor. Böylece öğrenci, başarısının meyvesini anında görebiliyor.



Turkcell Geleceği Yazanlar



Bu alanda ülkemizden örnekler de mevcut. Turkcell’in Geleceği Yazanlar projesi veri bilimi, yapay zeka, oyun geliştrime, uygulama üretme, C# dilinde kodlama gibi birçok alanda eğitimler içeriyor. Çocuklarınızın küçük yaşta bilgisayar eğitimi için paha biçilemez bir kaynak.



Code Monkey



Kodlama deneyimi gerektirmeyen başka bir kaynak ise CodeMonkey. 2014 yılında kurulan site, bir önceki yazımızda tanıttığımız Code.org partneleri arasında da yer alıyor. Oyun dizaynı eğitiminin kendisini oyun gibi dizayn eden CodeMonkey, interaktif dersleriyle çocuklara hedef odaklı kodlamayı öğretebiliyor.




Kodu Game Lab



Türkçe dil desteğine sahip bir başka site ise Kodu Game Lab. Bu uygulama, küçük yaştaki çocukların işini kolaylaştırmak için görseller desteğiyle kodlamayı öğretiyor.


Siz de çocuklarınızın bu büyüyen sektöre erken giriş yapmasını istiyorsanız paylaştığımız projelere dahil olduklarından emin olun! Geleceğin en önemli oyun yapımcıları ve yazılımcıları şüphesiz ki çocuklarımız arasından çıkacak.


81 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör